Preventivní prohlídky

Prevence jsou určeny jen pro zdravé děti, nemocné děti nebudou s výjimkou skutečně akutních záležitostí v době prevencí ošetřovány!

V době covidu ošetřujeme nemocné na konci pracovní doby.

 

V zájmu vaši vlastních dětí nechceme, aby přicházely do kontaktu nemocné děti se zdravými a předávaly si infekční onemocnění. Chráníme tím především ty nejmenší - novorozence a kojence, pro které může být i běžná infekce dýchacích cest život ohrožující záležitostí! 

Proto choďte s nemocnými dětmi k vyšetření po předchozím objednání a včas!

 

  • - Na všechny proventivní prohlídky je potřeba se objednat nejlépe cca měsíc dopředu
  • - Pokud Vám daný termín přesto následně z jakýchkoli důvodů nevyhovuje, prosíme, abyste se co nejdříve telefonicky přeobjednali a uvolnili tak místo jiným
  • - Ke každé preventivní prohlídce prosím s sebou noste Zdravotní průkaz dítěte, od 3 let věku navíc moč ve zkumavce nebo ve vymyté skleničce
  • - Nezapomínejte vždy donést kopie veškerých odborných nálezů z odborných poraden či specializovaných vyšetření, které jste nastřádali a zatím neodevzdali.
  •  

Systém preventivních prohlídek pomáhá zachytit některá chronická onemocnění nebo vývojové vady a umožňuje včasné zahájení léčby či zajištění preventivních opatření proti rozvoji těchto chorob. 

 

Orientační rozvržení preventivních prohlídek

Malé děti (tj. od narození do 3 let) – jen během prvního roku života by měly absolvovat celkem devět prohlídek. První prohlídka je ihned po propuštění z porodnice (tzv. záchyt) a dále ve 14 dnech, v 6. a 9. týdnu a pak ve 3., 4., 6., 8., 10., 12. a 18. měsíci a ve 3 letech.

Větší děti (od 3 let) - ve dvouletých intervalech - v 5., 7., 9., 11., 13., 15. a 17. roce věku, v 19i letech následuje výstupní prohlídka.

Dovolujeme si vás upozornit, že obecně platí:

  • - Dítě do 15 let věku může být dle platných předpisů ošetřeno pouze v doprovodu zákonného zástupce či pověřené osoby, která musí mít od zákonného zástupce podepsaný formulář Souhlas pro doprovod.
  • - Děti nad 15 let věku musí mít při samostatném ošetření bez doprovodu potvrzen souhlas se samostatnou návštěvou viz formulář

 

Podrobně na www stránkách Všeobecné zdravotní pojišťovny zde

 

Preventivní prohlídky jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.